Related selection is updatingCaterpillar
Related parts are selected automatically.
Photo pending| OEM / Part No. | 275-7878 |
|---|---|
| Manufacturer | Caterpillar |
| Category | Circuit Breakers & Fuses |
| Country of Origin | Origin on request |
| Weight | 0.3 kg |
| Dimensions | — |
| Unit of Measure | pcs |
| Condition | New original part |
Description: Fuse blocks securely carry fuses and relays that provide current overload protection for electrical system. Attributes: • Rear terminal mini fuse and relay (RTMR) power distribution module • Block Capacity: 10 CB mini fuses with bussed input stud, 5 micro relays with bussed input stud • Operating Temperature: -40° C to +85 C (-40° F to +185° F) Application: Consult your owner's manual or contact your local Cat Dealer for more information.
| Overall Length (mm) | 113,0 |
|---|---|
| Overall Width (mm) | 85,0 |
| Overall Height (mm) | 67,0 |
| Temperature C | От –40 до +85 °C |
| Overall Length (in) | 4,45 |
| Overall Width (in) | 3,35 |
| Overall Height (in) | 2,64 |
| Temperature F | От –40 до +185 °C |
| Material | Nylon, 6, 6/12, 6/6 Plastic,Polyamide Plastic |
Pickup from the supplier's warehouse in Shenzhen, China, or in Moscow, Russia.
Payment in Chinese yuan (CNY) to our company bank account in China, or in Russian rubles (RUB) to the Russian company bank account.
Warranty and delivery terms are confirmed on request.