Caterpillar
536-4414: BOX-FUSE-SEMPrice¥95
Lead time35 days
Availability:ChinaRest
Photo pending| OEM / Part No. | 419-8890 |
|---|---|
| Manufacturer | Caterpillar |
| Category | Circuit Breakers & Fuses |
| Country of Origin | Origin on request |
| Weight | 1.5 kg |
| Dimensions | — |
| Unit of Measure | pcs |
| Condition | New original part |
Description: Fuse blocks securely carry fuses and relays that provide current overload protection for electrical system. Attributes: • For inside cab mounting • RoHS compliant Application: Consult your owner's manual or contact your local Cat Dealer for more information.
| Overall Length (mm) | 230,0 |
|---|---|
| Overall Width (mm) | 162,0 |
| Overall Height (mm) | 94,0 |
| Temperature C | От –40 до +85 °C |
| Overall Length (in) | 9,1 |
| Overall Width (in) | 6,4 |
| Overall Height (in) | 3,7 |
| Temperature F | От –40 до +185 °C |
| Material | Nylon, 6, 6/12, 6/6 Plastic |
Pickup from the supplier's warehouse in Shenzhen, China, or in Moscow, Russia.
Payment in Chinese yuan (CNY) to our company bank account in China, or in Russian rubles (RUB) to the Russian company bank account.
Warranty and delivery terms are confirmed on request.