
Caterpillar
656-5865: Left Hand Side Middle Chassis Wiring HarnessPrice¥13580
Lead time40 days
Availability:ChinaRest
Photo pending| OEM / Part No. | 424-0876 |
|---|---|
| Manufacturer | Caterpillar |
| Category | Other Wiring Harnesses & Cables |
| Country of Origin | Origin on request |
| Weight | 0.4 kg |
| Dimensions | — |
| Unit of Measure | pcs |
| Condition | New original part |
Description: High quality accessories, installation kits, adaptors, and converters for Cat machine radios. Cat cable assemblies are available in varying lengths to connect the antenna to the radio on heavy-duty equipment. Attributes: • Heavy duty coaxial cable • With TNC connectors Application: Cat cable assemblies are used in the communication systems of heavy-duty equipment. Consult your owner's manual or contact your dealer for more information.
| Length (mm) | 5 500,0 |
|---|---|
| Temperature C | От –40 до +85 °C |
| Length (in) | 216,53 |
| Temperature F | От –40 до +185 °C |
Pickup from the supplier's warehouse in Shenzhen, China, or in Moscow, Russia.
Payment in Chinese yuan (CNY) to our company bank account in China, or in Russian rubles (RUB) to the Russian company bank account.
Warranty and delivery terms are confirmed on request.