Related selection is updatingCaterpillar
Related parts are selected automatically.

| OEM / Part No. | 519-4582 |
|---|---|
| Manufacturer | Caterpillar |
| Category | Electrical Operator Controls |
| Country of Origin | Origin on request |
| Weight | 0.6 kg |
| Dimensions | — |
| Unit of Measure | pcs |
| Condition | New original part |
519-4582 Caterpillar Single Axis Lever (SAL) Joystick is made of Chloroprene (CR) Rubber,Alloy Zinc,Polyamide Plastic. The specified material for this part is Chloroprene (CR) Rubber,Alloy Zinc,Polyamide Plastic.
| Overall Length (mm) | 101,7 |
|---|---|
| Voltage Volts | 9-32 В |
| Overall Length (in) | 4,0 |
| Wire Length (mm) | 200,0 |
| Overall Height (mm) | 482,9 |
| Wire Length (in) | 7,9 |
| Overall Height (in) | 19,01 |
| Overall Width (mm) | 56,2 |
| Overall Width (in) | 2,21 |
| Operating Temperature | от –40 до +85 °C |
| Color | Черный |
| Material | Chloroprene (CR) Rubber,Alloy Zinc,Polyamide Plastic |
Pickup from the supplier's warehouse in Shenzhen, China, or in Moscow, Russia.
Payment in Chinese yuan (CNY) to our company bank account in China, or in Russian rubles (RUB) to the Russian company bank account.
Warranty and delivery terms are confirmed on request.