
Caterpillar
6K-0806: Zip TiePrice¥4
Lead time10 days

| OEM / Part No. | 632-8980 |
|---|---|
| Manufacturer | Caterpillar |
| Category | Cable Assemblies |
| Country of Origin | Origin on request |
| Weight | 0.53 kg |
| Dimensions | — |
| Unit of Measure | pcs |
| Condition | New original part |
632-8980 Caterpillar Governor Control Cable is made of Chloroprene (CR) Rubber,Alloy Zinc,Carbon Steel. The specified material for this part is Chloroprene (CR) Rubber,Alloy Zinc,Carbon Steel.
| Overall Length (mm) | 2 183,9 |
|---|---|
| Overall Length (in) | 85,98 |
| Thread Size Dia X Pitch (mm) | M8 x 1.25 - 6g |
| Operating Temperature | от –40 до +120°C |
| Weight (kg) | 0,53 |
| Weight Lb | 1,16 |
| Material | Хлоропреновая резина (CR),Сплав цинка,Углеродистая Cталь |
Pickup from the supplier's warehouse in Shenzhen, China, or in Moscow, Russia.
Payment in Chinese yuan (CNY) to our company bank account in China, or in Russian rubles (RUB) to the Russian company bank account.
Warranty and delivery terms are confirmed on request.